У дитячому віці важливо займатися фізичним розвитком малюка. Це дозволяє зміцнити м'язи, кістки, збільшити гнучкість, швидкість реакції та інші важливі якості. Заняття спортом повинні подобатися дитині, тому тренування проводяться в ігровій формі. Одним із ефективних і популярних напрямків є скелелазіння. Такий вид спорту допомагає розвиватися дитині не лише фізично. Скелелазіння та альпінізм для дітей – це спосіб розвинути такі риси характеру, як наполегливість, відповідальність, концентрація уваги та ін. Тому подібні заняття можна проводити, починаючи з наймолодшого віку.

З якого віку можна розпочинати?

Скелелазіння для дітей дозволяє провести час весело та цікаво. Заняття розпочинають у віці від 2 років. Є низка вимог щодо тренувань у кожній віковій групі. Головним критерієм при облаштуванні стіни для скелелазіння дітей є безпека малюка.

У віці від 2 років смуга перешкод має бути простою. Діти ще не мають чіткої координації, тому батьки повинні подбати про наявність страховки (наприклад, м'які мати на підлозі). Заняття проводяться виключно під наглядом дорослих. Батьки можуть страхувати дитину, притримуючи її руками. У віці 5-6 років трасу можна дещо ускладнити та збільшити.

Кількість зачепів обирають відповідно до вікових норм. Їхня мінімальна кількість на квадратний метр становить:

 • у 2-4 роки – 9-10 шт.;
 • у 4-7 років – 6-8 шт.;
 • у 7-12 років – 5-7 шт.

Дитина може самостійно вибирати маршрут, яким вона буде просуватися по стіні. Висота, на яку піднімається малюк, теж визначається з урахуванням віку. Для малюків молодшого віку скеледром не повинен бути заввишки більше 1,25 м.

Що допомагають розвивати заняття на скеледромі?

Користь скелелазіння для дитини не підлягає сумнівам. Цей вид спорту дозволяє весело проводити час, зміцнюючи основні системи організму. Користь скелелазіння для здоров'я дітей максимальна за умови, що малюку подобаються такі заняття. Тренування на скеледромі мають наступні переваги:

 • тренуються всі групи м'язів;
 • зміцнюються кісткові тканини, суглоби;
 • розвиваються стратегічне мислення, логіка;
 • підвищується здатність вирішувати складні завдання задля досягнення мети;
 • розвиваються сила волі, цілеспрямованість, відповідальність та наполегливість;
 • дитина проводить час весело та цікаво, не за монітором телефона чи комп'ютера.

Під час занять розвиваються координація та швидкість реакції. Зникають проблеми, пов'язані з неправильною поставою, іншими патологіями в області опорно-рухового апарата. Особливо ретельно проробляються м'язи спини, живота, рук та ніг.

Плюси та мінуси скелелазіння

При виборі фізичних вправ батьки повинні враховувати користь і шкоду скелелазіння для дітей. Безперечно, переваг цього виду спорту набагато більше. Також варто враховувати, що користь від подібних занять багатократно перевищує ризики:

 • Поліпшується фізична форма дитини.
 • Тренується відчуття балансу, гнучкість.
 • Зникають проблеми з заколисуванням під час їзди в транспорті.
 • Покращується концентрація, що позитивно позначається на навчанні, при засвоєнні нового матеріалу.
 • Подолання страхів, психологічних блоків, дитина стає впевненішою в собі та своїх силах.

Мінусом тренувань на скеледромі можна вважати ймовірність отримання незначних травм, наприклад, синців та подряпин. Якщо процес тренування організований правильно, дитина займається зі страховкою, виконуються всі вимоги безпеки, отримати серйозні травми практично неможливо.

Де і як розпочати заняття?

При правильному облаштуванні стінок для скелелазіння можна займатися вдома. Для цього потрібно облаштувати місце для тренувань відповідно до вікових особливостей. Доступ до приміщення, де змонтований тренувальний комплекс, має бути обмежений для малюка. Заняття проводяться виключно під наглядом батьків зі страховкою.

Можна відвідувати громадські скеледроми, де створені відповідні умови для заняття дітей. Тут використовується комплексне страхування (мати, підтримка інструктора, спеціальне обладнання) та працюють досвідчені інструктори.

 

Читайте також

ЧОМУ ВАРТО З НАМИ СПІВПРАЦЮВАТИ?

Компанія «УКРКОМПОЗИТ» співпрацює з партнерами протягом усього періоду існування проекту, надаючи послуги постгарантійного обслуговування, супроводу проекту та ремонту у разі потреби.

ВЛАСНЕ ВИРОБНИЦТВО

Початок діяльності компанії датується 2010 роком. З самого першого дня на виробництві діє повний технологічний цикл: від розробки дизайну до реалізації і запуску в роботу атракціонів.

ДОСВІД

Основний склад команди працює з дня започаткування компанії. За цей час пройдено тернистий шлях помилок та удосконалено професійні навички.

ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПІДХІД

Упродовж усього періоду роботи з Вами працюватиме менеджер проекту, який вирішуватиме усі питання які можуть виникнути на будь-якому етапі.

ВУЗЬКА СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ

Ми спеціалізуємось лише на виробництві виробів зі склопластику, що дозволяє поглиблювати свої знання в конкретній сфері та надавати Вам повноцінну консультацію щодо продукції.

ДОТРИМАННЯ ВСТАНОВЛЕНИХ СТРОКІВ РОБОТИ

Ми дотримуємось усіх поставлених строків роботи, що оговорили та прописали в договорах.

ЦІНИ НИЖЧІ ЗА СЕРЕДНІ РИНКОВІ

На виробництво поставляється сировина напряму від виробника, що значно впливає на вартість продукту.