Дитячий майданчик неможливо уявити без ігрових гірок. Навіть найменші дітлахи люблять з'їжджати з подібного спуску, хай і за допомогою батьків. Існує безліч видів дитячих гірок. Вони відрізняються конструкцією, висотою, матеріалом та іншими параметрами. Вибір відповідної моделі залежить від віку дітей, особливостей ділянки, де розташований ігровий майданчик, та інших факторів.

Види та типи дитячих гірок

Є кілька параметрів, за якими розрізняють дитячі гірки для вулиці та будинку. На ігровому майданчику можна зустріти конструкції, що відрізняються за наступними критеріями:

 • Матеріал: дерево, метал, пластик, склопластик.
 • Місце встановлення: вуличні, для монтажу в приміщенні.
 • Форма: одинарні, подвійні, потрійні, прямі, гвинтові, хвилеподібні.
 • Додаткові компоненти: з гойдалками, турніками, сітками.
 • Тип жолобу: відкритий, закритий.
 • Монтаж: стаціонарні, розбірні.

Випускаються дитячі гірки для дітей різних вікових категорій. Кут нахилу будь-якої з подібних конструкцій не повинен перевищувати 45⁰.

Основні відмінності

Дитячі гірки для дачі, парку, ігрової зони біля багатоквартирного будинку, в ігровому центрі та на інших об’єктах мають ряд відмінностей. При виборі враховують навантаження, кількість та вік дітей, які гратимуть на майданчику. Існуючі види гірок на дитячому майданчику мають такі особливості спуску:

 • Одинарні. Універсальний варіант, який часто зустрічається на ігрових майданчиках. Його можна монтувати як на просторій, так і невеликій ділянці. Якщо потрібна класична дитяча гірка для дому чи вулиці, обирають одинарний спуск. Пропускна спроможність споруди відносно невелика.
 • Подвійні, потрійні. Подібні конструкції дозволяють одночасно з'їжджати з гірки одразу кільком дітям. Гірка для дитячого майданчика в парку біля багатоповерхового будинку повинна мати кілька спусків.
 • Прямі. Це невисокі конструкції для малюків віком до 2-3 років.
 • Гвинтові. Дитячі вуличні та домашні гірки можуть мати гвинтовий жолоб, що дозволяє заощаджувати простір на майданчику. Спуск безпечний, підходить для малюків від 1,5 років. Гвинтовий жолоб не дає набрати великої швидкості під час спуску, але кататися тут дуже весело дітям різного віку.
 • Хвилясті. На спуску передбачені плавні хвилі, що теж знижує швидкість. Це важливо для високих і довгих гірок.

Висоту обирають відповідно до віку дитини. Для малюків до 2 років потрібні гірки заввишки не більше 125 см. Спуски заввишки 3 м і більше встановлюють на громадських майданчиках у розважальних центрах.

Якому матеріалу віддати перевагу?

Поступово класичні матеріали йдуть у минуле. При виготовленні гірок використовуються нові полімери, що відрізняються високими експлуатаційними характеристиками. Дитячі гірки з гойдалками, турніками та іншими додатковими конструкціями, класичні спуски виготовляють з наступних матеріалів:

 • Дерево. Капризний матеріал, який швидко псується. Дитяча дерев'яна гірка з часом покривається задирами, ризик загнати скалку збільшується.
 • Метал. Матеріал швидко нагрівається у спеку та остигає в холодну погоду. Метал піддається іржавінню.
 • Пластик. Дитяча пластикова гірка має тьмяні відтінки, швидко втрачає початкові якості, витримує навантаження до 40 кг. Цей полімер поступово поступається місцем сучасним матеріалам.
 • Склопластик. Новий матеріал, який витримує несприятливий вплив води, ультрафіолету. Відтінки яскраві, не тьмяніють з часом. Гірки витримують навантаження до 60 кг.

Склопластик поступово витісняє інші матеріали. Це екологічно чистий, безпечний і міцний полімер. Гірки зі склопластику не покриваються сколами, залишаються яскравими та безпечними протягом усього терміну експлуатації.

Поради щодо вибору

При виборі враховують розмір ігрової зони, де планується встановити гірку. Усі компоненти мають міцно фіксуватися між собою. Важливим є і дизайн оформлення ігрової зони. Замовляйте гірки у надійної компанії-виробника “УКРКОМПОЗИТ”. Ми гарантуємо безпеку експлуатації, відсутність токсичних елементів і барвників у матеріалі.

Читайте також

ЧОМУ ВАРТО З НАМИ СПІВПРАЦЮВАТИ?

Компанія «УКРКОМПОЗИТ» співпрацює з партнерами протягом усього періоду існування проекту, надаючи послуги постгарантійного обслуговування, супроводу проекту та ремонту у разі потреби.

ВЛАСНЕ ВИРОБНИЦТВО

Початок діяльності компанії датується 2010 роком. З самого першого дня на виробництві діє повний технологічний цикл: від розробки дизайну до реалізації і запуску в роботу атракціонів.

ДОСВІД

Основний склад команди працює з дня започаткування компанії. За цей час пройдено тернистий шлях помилок та удосконалено професійні навички.

ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПІДХІД

Упродовж усього періоду роботи з Вами працюватиме менеджер проекту, який вирішуватиме усі питання які можуть виникнути на будь-якому етапі.

ВУЗЬКА СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ

Ми спеціалізуємось лише на виробництві виробів зі склопластику, що дозволяє поглиблювати свої знання в конкретній сфері та надавати Вам повноцінну консультацію щодо продукції.

ДОТРИМАННЯ ВСТАНОВЛЕНИХ СТРОКІВ РОБОТИ

Ми дотримуємось усіх поставлених строків роботи, що оговорили та прописали в договорах.

ЦІНИ НИЖЧІ ЗА СЕРЕДНІ РИНКОВІ

На виробництво поставляється сировина напряму від виробника, що значно впливає на вартість продукту.