Дитячий скеледром є корисною спорудою для занять спортом вдома або на спеціальних тренувальних базах. Це траса з різноманітними зачепами. Просуваючись нею в сторони або вгору, дитина відчуває себе справжнім скелелазом. Це заняття стане до вподоби як школярам, так і малюкам. Вони готові витрачати на улюблене заняття безліч часу. Щоб тренування приносили тільки позитивні емоції, потрібно знати й виконувати правила безпеки на скеледромі.

Правила відвідування скеледрому

Безпеку дитини на скеледромі забезпечують її батьки та тренер, який проводить заняття. Потрібно розуміти, що скелелазіння – вид спорту з підвищеною небезпекою травмування. Щоб максимально знизити ризики під час занять, потрібно знати заходи безпеки на скеледромі.

Основні правила під час тренувань наступні:

 • Заняття проводяться тільки в присутності інструктора, який має відповідну ліцензію.
 • Перед початком тренування відбувається вступний інструктаж стосовно техніки безпеки на скеледромі.
 • Заняття з дітьми проводяться виключно в присутності дорослих. На всій території скеледрому школярі та малюки дошкільного віку повинні бути під наглядом інструктора або батьків.
 • Всі відвідувачі мають дотримуватися порядку та чистоти в спортивному комплексі. До обладнання потрібно ставитися дбайливо, використовувати його тільки за прямим призначенням.
 • Відвідувати тренувальний зал можна в спортивному одязі та змінному взутті. Особи, які супроводжують дітей, теж повинні мати змінне взуття або бахіли.
 • Перед заняттями проводиться розминка під керівництвом тренера.

Варто враховувати наступне правило безпеки скеледрому: зазвичай вказується, що присутність на території спортивного комплексу дітей молодше 4 років може бути небезпечною як для самих малюків, так і для інших відвідувачів. Цієї вимоги обов'язково варто дотримуватися, якщо планується підкорення скеледрому.

Основні правила безпеки на скеледромі

Регламент занять чітко обумовлює, як повинні поводити себе відвідувачі в залі. Чітке дотримання цих вимог практично виключає ризик отримання травм. Тому діти й дорослі зобов’язані виконувати вимоги інструктора. В іншому випадку тренер має право відсторонити від занять тих, хто порушують зазначені нижче правила.

Використання страховки

Лазіння на скеледромі дозволяється виключно зі страховкою. Вона може бути декількох видів:

 • Верхня. Кріплення монтуються вгорі, забезпечуючи підтримку людини. Для цієї страховки облаштовуються відповідні площини.
 • Нижня. Облаштовується на площинах, які мають проміжні точки кріплення страховки.
 • Гімнастична. Передбачає долучення мотузки. Захист від травм в цьому випадку забезпечується пружними матеріалами (матами). До цієї категорії відноситься також фізична підтримка інструктора (руками). Цей вид страховки використовується тільки в залах для боулдерінгу.

Перед початком занять обов'язково перевіряється справність спорядження та страховки. Виключається ймовірність наявності дефектів обв'язки, карабінів, мотузки, відтяжок та інших пристроїв. Безпеку можуть забезпечувати тільки сертифіковані пристосування. Тому використання іншого спорядження є неприпустимим.

Заборони на скеледромі

В правилах безпеки при знаходженні на скеледромі є кілька заборон. Про них потрібно знати, якщо є намір займатися скелелазінням в тренувальному залі. При проходженні траси забороняється наступне:

 • Мати на пальцях прикраси або інші сторонні предмети.
 • Не зав'язувати довге волосся в пучок.
 • Підніматися зі спорядженням, іншими предметами, які можуть впасти вниз.
 • Відволікатися самому або відволікати інструктора (навіть при наявності страховки).
 • Залишати речі на гімнастичних матах.
 • Долати трасу босоніж.
 • Їсти чи жувати жуйку під час заняття.
 • Сидіти на матах (навіть якщо на стіні нікого немає).
 • Перебувати під іншими людьми, які тренуються під час заняття.
 • Наступати або брати руками вушка страховки.
 • Залізати за зворотну сторону щитів з нерівностями.
 • Переставляти зачепи самостійно.

Інструкція щодо лазіння з гімнастичною страховкою

Якщо заняття проводиться з гімнастичної страховкою, інструктор стежить, щоб людина, яка тренується, не впала повз мату. Попередньо виключається наявність щілин між матами.

Під час заняття з гімнастичною страховкою заборонено підніматися вище 4 м над рівнем страхувального полотна. Зістрибувати зі стіни можна тільки безпечним способом, про який розповість інструктор. Не можна використовувати мішок для магнезії, надягати страхувальну систему.

Верхня страховка

При використанні верхньої страховки мотузки повинні проходити через дві незалежні точки, розташовані не далі ніж 1,5 м одна від одної. На карабіни обов'язково закручуються муфти. Карабін замикається або мотузка зав'язується спеціальним вузлом (зав'язує інструктор).

Верхня страховка не підходить для надто нависаючих трас. Інструктор не повинен відпускати мотузку досить швидко. Він контролює, на якій висоті перебуває скелелаз.

При дотриманні вимог безпеки можна уникнути травм, падінь й інших неприємностей під час занять. З правилами варто ознайомитися батькам і дітям, які будуть займатися скелелазінням. Варто роз’яснити маленьким відвідувачам, чому потрібно не порушувати техніку безпеки.

Читайте також

ЧОМУ ВАРТО З НАМИ СПІВПРАЦЮВАТИ?

Компанія «УКРКОМПОЗИТ» співпрацює з партнерами протягом усього періоду існування проекту, надаючи послуги постгарантійного обслуговування, супроводу проекту та ремонту у разі потреби.

ВЛАСНЕ ВИРОБНИЦТВО

Початок діяльності компанії датується 2010 роком. З самого першого дня на виробництві діє повний технологічний цикл: від розробки дизайну до реалізації і запуску в роботу атракціонів.

ДОСВІД

Основний склад команди працює з дня започаткування компанії. За цей час пройдено тернистий шлях помилок та удосконалено професійні навички.

ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПІДХІД

Упродовж усього періоду роботи з Вами працюватиме менеджер проекту, який вирішуватиме усі питання які можуть виникнути на будь-якому етапі.

ВУЗЬКА СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ

Ми спеціалізуємось лише на виробництві виробів зі склопластику, що дозволяє поглиблювати свої знання в конкретній сфері та надавати Вам повноцінну консультацію щодо продукції.

ДОТРИМАННЯ ВСТАНОВЛЕНИХ СТРОКІВ РОБОТИ

Ми дотримуємось усіх поставлених строків роботи, що оговорили та прописали в договорах.

ЦІНИ НИЖЧІ ЗА СЕРЕДНІ РИНКОВІ

На виробництво поставляється сировина напряму від виробника, що значно впливає на вартість продукту.