Скеледром - спеціальний майданчик для занять спортом. Це траса з зачепами, що імітують нерівності скелястій місцевості. Школярі та дошкільнята проводять на домашньому скеледромі багато часу. Подібне заняття дозволяє відмовитися від тренувань на тренажерах. Цілком можливо побудувати дитячий скеледром самостійно, купивши зачепи для скеледрому та інші компоненти в компанії «УКРКОМПОЗИТ». Як зібрати майданчик для скелелазіння будинку або на дачі, розглянемо далі.

Навіщо дитині потрібен скеледром?

Є безліч причин, чому варто побудувати конструкцію для скелелазіння своїми руками. Подібний об'єкт на дачі, у дворі або будинку дозволяє зробити дозвілля дитини цікавіше, різноманітніше. Спортивні заняття розвивають важливі якості, які стануть внагоді в майбутньому.

Скелелазіння для дітей - не менш захопливе заняття, ніж для дорослих. Споруда спеціального комплексу з зачепами приносить велику користь:

 • дитина розвиває всі групи м'язів;
 • суглоби, кістки зміцнюються;
 • розвивається логічне і стратегічне мислення;
 • результат від тренувань видно практично відразу;
 • малюк вчиться вирішувати завдання різної складності для досягнення поставленої мети;
 • розвиток наполегливості, сили волі, цілеспрямованості та інших важливих якостей характеру;
 • активний відпочинок, який буде набагато цікавіше перегляду телевізора і комп'ютерних ігор.

Можна побудувати стіну або цілу смугу для скелелазіння. Існують різні види конструкцій для тренувань. Побудувати смугу перешкод або невелику стінку з зачепами можна у квартирі, будинку, на своїй ділянці.

Важливою вимогою до об'єкта є безпека. Тому замовляти зачепи, а також інші елементи для скеледрому потрібно у перевіреного виробника. Починати тренування зі скелелазіння можна у віці від 5-6 років. До цього смуга перешкод повинна бути максимально простий. У молодшому віці у дитини ще не розвинені необхідні фізичні якості для заняття на скеледромі. Але навіть в ранньому віці малюкам дуже подобається долати різні перешкоди, повзати, стрибати.
Просуваючись, дитина сама вибирає маршрут, що дозволяє розвинути творчі здібності. Розвиваються просторове мислення, реакція і координація. Якщо дитина буде займатися скелелазінням регулярно, у нього буде правильна постава. Під час занять якісно опрацьовуються м'язи спини, живота, рук, ніг.

Процес облаштування домашнього скеледрому

Щоб облаштувати скеледром у квартирі, на дачі, власній ділянці, потрібно виконати кілька послідовних етапів:

 • Вибір місця для монтажу.
 • Підготовка плану. Враховується, які елементи будуть присутні в спортивному комплексі, які завдання потрібно вирішити при використанні тих чи інших снарядів, доповнень.
 • Опрацювання креслень по підготовленому ескізу.
 • ПІДГОТОВКА БУДІВЕЛЬНИХ матеріалів, інструментів.
 • Збірка за підготовленим планом.
 • Перевірка, доопрацювання та декорування.

Важливим етапом є опрацювання плану і розрахунок всіх компонентів комплексу. Це забезпечує надійність конструкції, високу безпеку.

Вибір місця установки залежить від ландшафту ділянки, розташування кімнати. Можна побудувати скеледром в дитячій кімнаті або спеціальному приміщенні для занять спортом.
Після цього можна приступати до опрацювання ескізу. Подумайте, які елементи будуть присутні в конструкції. Наприклад, крім смуги з зачепами, можна додати гімнастичні кільця, тарзанку, канат, сітку, турніки та інші снаряди.
На основі створеного ескізу опрацьовується креслення. Важливо прорахувати навантаження з урахуванням всіх снарядів і ваги дітей. Причому бажано передбачити запас міцності. Це дозволить згодом додати снаряди і не переробляти конструкцію в міру дорослішання малюка.

Вибір будівельних матеріалів

Простіше використовувати при будівництві дерево. Але цілком можливо застосовувати металевий профіль і інші матеріали. Важливо приділити увагу кріпленням. Від цього залежать безпека, надійність і довговічність конструкції.

При закупівлі потрібно вибирати матеріали з запасом. Це стосується як кількості бруса, металопрофілю, так і його якості. Важливо передбачати запас міцності матеріалів. Вибір параметрів бруса, дощок, металевих труб або інших компонентів конструкції роблять на основі креслень. Пропрацювавши всі деталі, буде простіше розрахувати кількість матеріалів. При складанні використовуються наступні інструменти:

 • болгарка з дисками для різання і шліфування;
 • шурупокрут або дриль;
 • електрорубанок;
 • Свердла по дереву, металу;
 • рулетка, рівень;
 • молоток;
 • ножівка;
 • шпатель, кисті.

Якщо брус, дошки ви купили необробленими, потрібно якісно відшліфувати поверхні. На кутах фаски обов'язково знімаються. Це знижує ймовірність отримання травм. Бажано, щоб в конструкції не було прямих і гострих кутів. Їх потрібно обробити і зробити закругленими.
Після складання перевіряється міцність конструкції. Можна пофарбувати поверхні в яскраві кольори або зробити імітацію природних гірських ландшафтів.
Щоб замовити якісні деталі для скеледрому своїми руками, зверніться в компанію "УКРКОМПОЗИТ". Ми допоможемо вибрати все необхідне для безпечного та довговічного дитячого майданчика.

Читайте також

ЧОМУ ВАРТО З НАМИ СПІВПРАЦЮВАТИ?

Компанія «УКРКОМПОЗИТ» співпрацює з партнерами протягом усього періоду існування проекту, надаючи послуги постгарантійного обслуговування, супроводу проекту та ремонту у разі потреби.

ВЛАСНЕ ВИРОБНИЦТВО

Початок діяльності компанії датується 2010 роком. З самого першого дня на виробництві діє повний технологічний цикл: від розробки дизайну до реалізації і запуску в роботу атракціонів.

ДОСВІД

Основний склад команди працює з дня започаткування компанії. За цей час пройдено тернистий шлях помилок та удосконалено професійні навички.

ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ПІДХІД

Упродовж усього періоду роботи з Вами працюватиме менеджер проекту, який вирішуватиме усі питання які можуть виникнути на будь-якому етапі.

ВУЗЬКА СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ

Ми спеціалізуємось лише на виробництві виробів зі склопластику, що дозволяє поглиблювати свої знання в конкретній сфері та надавати Вам повноцінну консультацію щодо продукції.

ДОТРИМАННЯ ВСТАНОВЛЕНИХ СТРОКІВ РОБОТИ

Ми дотримуємось усіх поставлених строків роботи, що оговорили та прописали в договорах.

ЦІНИ НИЖЧІ ЗА СЕРЕДНІ РИНКОВІ

На виробництво поставляється сировина напряму від виробника, що значно впливає на вартість продукту.